Nawadnianie obiektów sportowych

BOISKA PIŁKARSKIE

Boiska piłkarskie można nawadniać za pomocą naziemnych lub podziemnych systemów nawadniających.

NAZIEMNE SYSTEMY NAWADNIAJĄCE składają się z elementów instalowanych na powierzchni boiska, które można przenosić w różne stanowiska w celu obniżenia kosztów systemu. Oferujemy naziemne systemy nawadniające w postaci deszczowni przenośnej firmy IRRIFRANCE i działek wodnych XLR24 firmy RAIN BIRD.

Deszczownia przenośna

Deszczownia przenośna firmy IRRIFRANCE składa się ze sztywnych rur PE Ø 50 mm o długości 6 m, łączonych na zatrzaski w ciągi o długości do 90 m. Zraszacze montowane są na przedłużkach o dł. 50 cm, co 12 m. Zraszacze mają zasięg 14 m, co daje szerokość nawadnianego pasa do 28 m. Deszczownia stosowana jest do nawadniania boisk trawiastych.

Opis systemu

01082008(032)
działko wodne XLR

Działka wodne XLR24

Działka wodne XLR24 firmy RAIN BIRD są to zraszacze sektorowe, wolnoobrotowe, o zasięgu ok. 50 m przy wydatku wody 45 m3/h i ciśnieniu 6,0 bar. Ze względu na duży zasięg lecz niską równomierność pokrycia opadem wykorzystuje się je do  zraszania boisk ze sztuczną nawierzchnią  (zraszacze montowane są tylko na obwodzie boiska).

Opis systemu Strony katalogowe

PODZIEMNE SYSTEMY NAWADNIAJĄCE składają się z elementów zainstalowanych pod powierzchnią terenu i stanowią system stały. Do nawadniania oferujemy zraszacze wynurzalne firmy RAIN BIRD – modele: FALCON 6504, 8005 oraz EAGLE 900-E i EAGLE 950-E.

Zraszacze EAGLE 900-E / 950-E

Najbardziej popularnym systemem nawadniania boiska jest system składający się z 12 sektorowych zraszaczy EAGLE 950-E umieszczonych na obwodzie i 3 pełnoobrotowych zraszaczy EAGLE 900-E umieszczonych w płycie boiska. Wszystkie zraszacze wyposażone są w zawory elektromagnetyczne, a dodatkowo zraszacze pełnoobrotowe posiadają nakładki na pokrywy, wykonane ze sztucznej trawy. Popularność tego rozwiązania wynika z dużego zasięgu zraszaczy, co redukuje ich liczbę, a także konstrukcji zraszaczy, zawierających wbudowany zawór, co upraszcza instalację.

Opis systemu | Strony katalogowe

Zr RAIN BIRD 9
Zr 8005

Zraszacze 8005

Systemem zapewniającym najlepszą równomierność pokrycia opadem jest system składający się z 14 sektorowych i 6 pełnoobrotowych zraszaczy 8005. Zraszacz ten posiada możliwość przełączania trybu pracy z sektorowego na pełnoobrotowy. Zraszacze umieszczone w płycie boiska można dodatkowo wyposażyć w pojemniki do sadzenia trawy, które montowane są na pokrywie zraszacza.

Opis systemu | Strony katalogowe

Zraszacze EAGLE 950-E i 8005

Stosowane jest także rozwiązanie łączące oba powyższe schematy, czyli system składający się z 12  sektorowych zraszaczy EAGLE 950-E umieszczonych na obwodzie i 8 pełnoobrotowych zraszaczy 8005 umieszczonych w płycie boiska. Uzyskujemy przez to zwiększenie równomierności pokrycia opadem przy zachowaniu prostoty instalacji.

Opis systemu | Strony katalogowe

Zr EAGLE 1
Obraz2

Zraszacze FALCON 6504

Systemem najbardziej ekonomicznym jest system skladający się z 16 sektorowych zraszaczy FALCON 6504-PC umieszczonych na obwodzie i 8 pełnoobrotowych zraszaczy FALCON 6504-FC umieszczonych w płycie boiska. Zraszacze FALCON 6504 posiadają mniejsze zasięgi, przez co system wymaga źródła wody o mniejszym przepływie i niższym ciśnieniu.

Opis systemu | Strony katalogowe

Zraszacze firmy RAIN BIRD zastosowane są na większości boisk piłkarskich ekstraklasy i I ligi w Polsce, a także na boiskach wielu czołowych klubów piłkarskich w Europie.

Lista stadionów | Folder reklamowy 1 | Folder reklamowy 2 | MS ROSJA 2018

KORTY TENISOWE

Korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej zrasza się za pomocą zraszaczy wynurzalnych o zwiększonej prędkości obrotu. W naszej ofercie do zraszania kortów tenisowych znajduje się zraszacz FALCON 6504 HS (High Speed) firmy RAIN BIRD. Zraszacz ten wykonuje pełny obrót w czasie 1 minuty. Pokrywa zraszacza wykonana jest z czerwono – brązowej gumy imitującej kolor nawierzchni kortu.

Opis systemu | Strony katalogowe

blank
blank

POLA GOLFOWE

Pola golfowe są obiektami sportowymi o specyficznym charakterze i wymagają indywidualnego podejścia do każdego projektu. Firma RAIN BIRD posiada w tym zakresie odpowiednią wiedzę i doświadczenie do wykonania instalacji „pod klucz” począwszy od projektu, poprzez kompletację i dostawę materiałów, a kończąc na montażu i serwisie instalacji.

INNE

Do innych obiektów sportowych, w których mogą znaleźć zastosowanie systemy nawadniające lub zraszające należą: ujeżdżalnie koni, skocznie narciarskie z nawierzchnią igielitową, boiska baseballowe, boiska do hokeja na trawie, boiska lekkoatletyczne i inne. Niezależnie od przeznaczenia każdy obiekt wymagający zraszania czy nawadniania może zostać wyposażony w instalację wykonaną w oparciu o urządzenia z naszej oferty handlowej.

Pozostałe elementy systemu nawadniającego, jak: sterowanie automatyczne, filtracja wody, nawożenie, elementy połączeniowe, zbiorniki na wodę itd., stosowane także w systemach na innych obiektach, opisane zostały w zakładce OSPRZĘT NAWADNIANIA.

Uwaga: poprawne działanie każdego systemu nawadniającego zależy od właściwego doboru poszczególnych urządzeń na etapie projektowania. Aby uniknąć strat związanych z wadliwym działaniem zainstalowanego systemu zawsze powierzaj wykonanie projektu specjaliście. Niepoprawne działanie elementów systemu często wynika z błędów projektowych, a nie z wad zastosowanych urządzeń.

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 (22) 336 90 40 lub
Napisz do nas